Kokousaikataulut - Hallinto ja päätöksenteko

Vuosi 2022

Aluevaltuusto 22.12.2022  kello 10.00   katso kokousta suorana lähetyksenä


Kokousaikataulut 2023

Päivämäärä Kellonaika Toimielin Mahdollinen osallistumislinkki
11.1. 18.30 Iltakoulu, Aluehallitus  
16.1. 9.00 Aluehallitus  
18.1. 12.00 Yhteistoimintaelin  
19.1. 13.00 Ikäihmisten lautakunta  
19.1. 9.00 Yleisten palveluiden lautakunta  
19.1. 16.00 Kokonaisturvallisuuslautakunta  
19.1. 15.30 Tulevaisuus- ja strategiajaosto  
23.1. 9.00 Perhe- ja vammaispalveluiden lautakunta  
25.1. 18.30 Iltakoulu, Aluehallitus  
25.1. 9.00 Asiakaskokemusjaosto  
26.1.  9.00 Omistajaohjaus- ja valvontajaosto  
26.1. 12.00

Tarkastuslautakunta

 

6.2.

9.00 Aluehallitus  
9.2. 13.00 Ikäihmisten lautakunta  
9.2. 9.00 Yleisten palveluiden lautakunta  
9.2. 16.00 Kokonaisturvallisuuslautakunta  
9.2. 15.30 Tulevaisuus- ja strategiajaosto  
15.2. 18.30 Iltakoulu, Aluehallitus  
16.2. 12.00 Tarkastuslautakunta  
20.2. 9.00 Perhe- ja vammaispalveluiden lautakunta  
22.2. 9.00 Asiakaskokemusjaosto  
23.2. 14.00 Omistajaohjaus- ja valvontajaosto  
27.2. 10.00 Aluevaltuusto  
27.2. 14.00 Aluehallitus  
2.3. 13.00 Ikäihmisten lautakunta  
2.3. 9.00 Yleisten palveluiden lautakunta  
2.3. 16.00 Kokonaisturvallisuuslautakunta  
13.3. 9.00 Aluehallitus  
15.3. 12.00 Yhteistoimintaelin  
16.3. 12.00 Tarkastuslautakunta  
16.3. 15.30 Tulevaisuus- ja strategiajaosto  
20.3. 9.00 Perhe- ja vammaispalveluiden lautakunta  
22.3. 9.00 Asiakaskokemusjaosto  
23.3. 14.00 Omistajaohjaus- ja valvontajaosto  
27.3. 10.00 Aluevaltuusto  
29.3. 18.30 Iltakoulu, Aluehallitus  
3.4. 9.00 Aluehallitus  
6.4. 13.00 Ikäihmisten lautakunta  
6.4. 9.00 Yleisten palveluiden lautakunta  
6.4. 16.00 Kokonaisturvallisuuslautakunta  
6.4. 12.00 Tarkastuslautakunta  
13.4. 18.30 Iltakoulu, Aluehallitus  
17.4. 9.00 Perhe- ja vammaispalveluiden lautakunta  
19.4. 9.00 Asiakaskokemusjaosto  
20.4. 14.00 Omistajaohjaus- ja valvontajaosto  
20.4.  15.30 Tulevaisuus- ja strategiajaosto  
24.4. 9.00 Aluehallitus  
27.4. 13.00 Ikäihmisten lautakunta  
27.4. 9.00 Yleisten palveluiden lautakunta  
27.4. 16.00 Kokonaisturvallisuuslautakunta  
3.5. 18.30 Iltakoulu, Aluehallitus  
4.5. 12.00 Tarkastuslautakunta  
8.5. 9.00 Perhe- ja vammaispalveluiden lautakunta  
11.5. 14.00 Omistajaohjaus- ja valvontajaosto  
15.5. 10.00 Aluevaltuusto  
15.5. 14.00 Aluehallitus  
17.5. 9.00 Asiakaskokemusjaosto  
17.5. 15.30 Tulevaisuus- ja strategiajaosto  
24.5. 18.30 Iltakoulu, Aluehallitus  
24.5. 12.00 Yhteistoimintaelin  
25.5. 13.00 Ikäihmisten lautakunta  
25.5.  9.00 Yleisten palveluiden lautakunta  
25.5.  16.00 Kokonaisturvallisuuslautakunta  
29.5. 9.00 Perhe- ja vammaispalveluiden lautakunta  
5.6. 9.00 Aluehallitus  
8.6. 14.00 Omistajaohjaus- ja valvontajaosto  
14.6. 9.00 Asiakaskokemusjaosto  
15.6. 13.00 Ikäihmisten lautakunta  
15.6. 9.00 Yleisten palveluiden lautakunta  
15.6. 15.30 Tulevaisuus- ja strategiajaosto  
15.6. 16.00 Kokonaisturvallisuuslautakunta  
19.6. 10.00 Aluevaltuusto  
26.6. 9.00 Perhe- ja vammaispalveluiden lautakunta  
9.8. 18.30 Iltakoulu, Aluehallitus  
10.8. 14.00 Omistajaohjaus- ja valvontajaosto  
14.8. 9.00 Aluehallitus  
16.8. 9.00 Asiakaskokemusjaosto  
17.8. 13.00 Ikäihmisten lautakunta  
17.8. 9.00 Yleisten palveluiden lautakunta  
17.8. 16.00 Kokonaisturvallisuuslautakunta  
17.8. 15.30 Tulevaisuus- ja strategiajaosto  
21.8. 9.00 Perhe- ja vammaispalveluiden lautakunta  
23.8. 12.00 Yhteistoimintaelin  
30.8. 18.30 Iltakoulu, Aluehallitus  
4.9. 10.00 Aluevaltuusto  
4.9. 14.00 Aluehallitus  
7.9. 13.00 Ikäihmisten lautakunta  
7.9. 9.00 Yleisten palveluiden lautakunta  
7.9. 16.00 Kokonaisturvallisuuslautakunta  
11.9. 9.00 Perhe- ja vammaispalveluiden lautakunta  
13.9. 9.00 Asiakaskokemusjaosto  
14.9. 14.00 Omistajaohjaus- ja valvontajaosto  
18.9. 9.00 Aluehallitus  
21.9. 15.30 Tulevaisuus- ja strategiajaosto  
25.9. 18.30 Iltakoulu, Aluehallitus  
2.10. 9.00 Perhe- ja vammaispalveluiden lautakunta  
2.10. 9.00 Aluehallitus  
5.10. 13.00 Ikäihmisten lautakunta  
5.10. 9.00 Yleisten palveluiden lautakunta  
5.10. 16.00 Kokonaisturvallisuuslautakunta  
9.10. 10.00 Aluevaltuusto  
11.10. 9.00 Asiakaskokemusjaosto  
12.10. 14.00 Omistajaohjaus- ja valvontajaosto  
23.10. 9.00 Aluehallitus  
25.10. 12.00 Yhteistoimintaelin  
26.10. 15.30 Tulevaisuus- ja strategiajaosto  
30.10. 9.00 Perhe- ja vammaispalveluiden lautakunta  
1.11. 18.30 Iltakoulu, Aluehallitus  
2.11. 13.00 Ikäihmisten lautakunta  
2.11. 9.00 Yleisten palveluiden lautakunta  
2.11. 16.00 Kokonaisturvallisuuslautakunta  
8.11. 9.00 Asiakaskokemusjaosto  
9.11. 14.00 Omistajaohjaus- ja valvontajaosto  
13.11. 10.00 Aluevaltuusto  
13.11. 14.00 Aluehallitus  
20.11. 9.00 Perhe- ja vammaispalveluiden lautakunta  
22.11. 18.30 Iltakoulu, Aluehallitus  
23.11. 13.00 Ikäihmisten lautakunta  
23.11. 9.00 Yleisten palveluiden lautakunta  
23.11. 16.00 Kokonaisturvallisuuslautakunta  
23.11. 15.30 Tulevaisuus- ja strategiajaosto  
29.11. 12.00 Yhteistoimintaelin  
4.12. 9.00 Aluehallitus  
11.12. 9.00 Perhe- ja vammaispalveluiden lautakunta  
13.12. 18.30 Iltakoulu, Aluehallitus  
13.12. 9.00 Asiakaskokemusjaosto  
14.12. 14.00 Omistajaohjaus- ja valvontajaosto  
14.12. 15.30 Tulevaisuus- ja strategiajaosto  
18.12. 10.00 Aluevaltuusto  
18.12. 9.00 Aluehallitus  
21.12. 13.00 Ikäihmisten lautakunta  
21.12. 9.00 Yleisten palveluiden lautakunta  
21.12. 16.00 Kokonaisturvallisuuslautakunta