Organisaatiokaaviot - Hallinto ja päätöksenteko

Organisaatio ja päätöksenteko

 

Alla Pohjois-Savon hyvinvointialueen organisaatiokaavio ja toimielinorganisaatio.

Organisaatiokaaviot (PDF-tiedosto, avautuu uuteen selainikkunaan)


 


 

Johtoryhmä

Johtoryhmän kokoonpano

Korhonen, Marko
Hyvinvointialuejohtaja
044 717 4111
marko.korhonen@pshyvinvointialue.fi


Antikainen, Mari
Henkilöstöjohtaja
044 718 6401
mari.antikainen@pshyvinvointialue.fi


Hedman, Antti
Vastaava lääkäri
044 717 2110
antti.hedman@pshyvinvointialue.fi


Janhonen, Kari
Talousjohtaja
044 717 2078
kari.janhonen@pshyvinvointialue.fi


Jestola, Eija
Peruspalveluiden linjajohtaja
040 712 1040
eija.jestola@pshyvinvointialue.fi


Kantanen, Kati
Perhe- ja vammaispalveluiden toimialajohtaja
044 740 1951
kati.kantanen@pshyvinvointialue.fi


Kettunen, Anne
vs. viestintä- ja markkinointijohtaja
044 717 6245
anne.kettunen@pshyvinvointialue.fi


Koponen, Jukka
Pelastus- ja turvallisuuspalveluiden toimialajohtaja (pelastusjohtaja)
044 7188 101
jukka.koponen@pshyvinvointialue.fi


Korhonen, Mikko
Ikääntyneiden palveluiden toimialajohtaja
044 718 6200
mikko.korhonen@pshyvinvointialue.fi


Lampi, Jussi
vs. strategia- ja kehittämisjohtaja
044 714 2631
jussi.lampi@pshyvinvointialue.fi

Miettinen, Heikki
Erityispalveluiden linjajohtaja
044 711 3950
heikki.miettinen@pshyvinvointialue.fi

Mykkänen Minna
Johtaja ylihoitaja
0447172397
minna.mykkanen@pshyvinvointialue.fi 

Niemeläinen, Janne
Hallintojohtaja
044 7179460
janne.niemelainen@pshyvinvointialue.fi


Paahto, Marena
Sosiaalijohtaja
044 750 7040
marena.paahto@pshyvinvointialue.fi


Pekkanen, Leila
Muutosjohtaja
040 830 2789
leila.pekkanen@pshyvinvointialue.fi


Pekkarinen, Tuomo
Tietohallintojohtaja
044 717 2080
tuomo.pekkarinen@pshyvinvointialue.fi


Räsänen, Henna
Hallintopäällikkö
044 717 3594
henna.rasanen@pshyvinvointialue.fi


Saarinen, Jari
Yleisten palveluiden toimialajohtaja
044 718 6301
jari.saarinen@pshyvinvointialue.fi​​​​​​​