Kokousaikataulut - bannerikuva

alt=

Kokousaikataulut - Hallinto ja päätöksenteko

Kokousaikataulut 2024

Linkki aluevaltuuston kokousten seuraamiseen: https://dreambroker.com/channel/7445iio1#/

Päivämäärä Kellonaika Toimielin Mahdollinen osallistumislinkki
11.1. 18.30 Tarkastuslautakunta  
15.1. 9.00 Aluehallitus  
16.1. 17.00 Nuorisovaltuusto  
18.1. 13.00 Ikäihmisten ja hoivapalveluiden lautakunta  
18.1. 16.00 Ikäihmisten ja hoivapalveluiden lautakunnan jaosto  
18.1.    9.00 Yleisten palveluiden lautakunta  
18.1. 13.00 Yleisten palveluiden lautakunnan jaosto  
18.1. 15.00 Kokonaisturvallisuuslautakunta  
19.1. 8.30 Omistajaohjaus- ja valvontajaosto  
24.1. 9.00 Asiakaskokemusjaosto  
24.1. 9.00 Yhteistoimintaelin  
29.1. 9.00 Perhe- ja vammaispalveluiden lautakunta  
29.1. 13.00 Perhe- ja vammaispalveluiden lautakunnan jaosto  
5.2. 9.00 Aluehallitus  
8.2. 9.00 Yleisten palveluiden lautakunta  
8.2. 15.30 Tulevaisuus- ja strategiajaosto  
15.2. 12.00 Tarkastuslautakunta  
15.2. 16.00 Kokonaisturvallisuuslautakunta  
16.2. 8.30 Omistajaohjaus- ja valvontajaosto  
19.2. 9.15 Aluevaltuuston ja lautakuntien yhteinen seminaari  
21.2. 9.00 Asiakaskokemusjaosto  
22.2. 10.00 Ikäihmisten neuvosto  
22.2. 13.00 Vammaisneuvosto  
26.2. 9.00 Perhe- ja vammaispalveluiden lautakunta  
26.2. 13.00 Perhe- ja vammaispalveluiden lautakunnan jaosto  
27.2. 17.00 Nuorisovaltuusto  
28.2. 18.00 Aluehallitus  
29.2.    12.00 Tarkastuslautakunta  
29.2. 13.00 Ikäihmisten ja hoivapalveluiden lautakunta  
29.2. 16.00 Ikäihmisten ja hoivapalveluiden lautakunnan jaosto  
29.2. 9.00 Yleisten palveluiden lautakunta  
29.2. 13.00 Yleisten palveluiden lautakunnan jaosto  
11.3. 9.00 Perhe- ja vammaispalveluiden lautakunta  
11.3. 13.00 Perhe- ja vammaispalveluiden lautakunnan jaosto  
14.3. 15.00 Kokonaisturvallisuuslautakunta  
15.3. 9.00 Yhteistoimintaelin  
15.3. 13.00 Omistajaohjaus- ja valvontajaosto  
18.3. 9.00 Aluehallitus  
20.3. 9.00 Asiakaskokemusjaosto  
21.3. 12.00 Tarkastuslautakunta  
25.3. 10.00 Aluevaltuusto https://dreambroker.com/channel/7445iio1#/
27.3. 18.00 Aluehallitus  
4.4. 13.00 Ikäihmisten ja hoivapalveluiden lautakunta  
4.4. 16.00 Ikäihmisten ja hoivapalveluiden lautakunnan jaosto  
4.4. 9.00 Yleisten palveluiden lautakunta  
4.4. 13.00 Yleisten palveluiden lautakunnan jaosto  
8.4. 9.00 Aluehallitus  
9.4. 17.00 Nuorisovaltuusto  
11.4. 12.00 Tarkastuslautakunta  
11.4. 9.00 Tulevaisuus- ja strategiajaosto  
11.4. 15.00 Kokonaisturvallisuuslautakunta  
17.4. 9.00 Asiakaskokemusjaosto  
17.4. 10.00 Ikäihmisten neuvosto  
17.4. 10.00 Vammaisneuvosto  
19.4. 8.30 Omistajaohjaus- ja valvontajaosto
22.4. 9.00 Perhe- ja vammaispalveluiden lautakunta  
22.4. 9.00 Aluehallitus  
22.4. 13.00 Perhe- ja vammaispalveluiden lautakunnan jaosto  
25.4. 12.00 Tarkastuslautakunta  
29.4. 9.00 Yleisten palveluiden lautakunta  
29.4. 13.00    Yleisten palveluiden lautakunnan jaosto  
2.5. 13.00 Ikäihmisten ja hoivapalveluiden lautakunta  
2.5. 13.00 Ikäihmisten ja hoivapalveluiden lautakunnan jaosto  
3.5. 8.30 Omistajaohjaus- ja valvontajaosto  
3.5. 9.00 Kokonaisturvallisuuslautakunta  
6.5. 10.00 Aluevaltuusto https://dreambroker.com/channel/7445iio1#/
13.5. 9.00 Aluehallitus  
15.5. 9.00 Asiakaskokemusjaosto  
15.5. 12.00 Yhteistoimintaelin  
16.5. 12.00 Tarkastuslautakunta  
16.5. 9.00 Yleisten palveluiden lautakunta  
16.5. 13.00 Ikäihmisten ja hoivapalveluiden lautakunta  
20.5. 9.00 Perhe- ja vammaispalveluiden lautakunta  
20.5. 13.00 Perhe- ja vammaispalveluiden lautakunnan jaosto  
21.5. 17.00 Nuorisovaltuusto  
23.5. 12.00 Tarkastuslautakunta  
23.5. 9.00 Tulevaisuus- ja strategiajaosto  
27.5. 9.00 Aluehallitus  
30.5. 12.00 Tarkastuslautakunta  
3.6. 9.00 Aluehallitus  
7.6. 8.30 Omistajaohjaus- ja valvontajaosto  
10.6. 9.00 Perhe- ja vammaispalveluiden lautakunta  
10.6. 13.00 Perhe- ja vammaispalveluiden lautakunnan jaosto  
10.6. 14.00 Ikäihmisten neuvosto  
12.6. 9.00 Asiakaskokemusjaosto  
12.6. 15.00 Kokonaisturvallisuuslautakunta  
13.6. 12.30 Vammaisneuvosto  
13.6. 13.00 Ikäihmisten ja hoivapalveluiden lautakunta  
13.6. 16.00    Ikäihmisten ja hoivapalveluiden lautakunnan jaosto  
13.6. 9.00 Yleisten palveluiden lautakunta  
13.6. 13.00 Yleisten palveluiden lautakunnan jaosto  
17.6. 10.00 Aluevaltuusto https://dreambroker.com/channel/7445iio1#/
19.6. 18.00 Aluehallitus  
19.6. 12.00 Tarkastuslautakunta  
12.8. 9.00 Aluehallitus  
13.8. 10.00 Ikäihmisten neuvosto  
14.8. 9.00 Asiakaskokemusjaosto  
14.8. 12.00    Yhteistoimintaelin  
15.8. 13.00 Ikäihmisten ja hoivapalveluiden lautakunta  
15.8. 16.00 Ikäihmisten ja hoivapalveluiden lautakunnan jaosto  
15.8.    9.00 Yleisten palveluiden lautakunta  
15.8. 13.00 Yleisten palveluiden lautakunnan jaosto  
15.8. 15.00 Kokonaisturvallisuuslautakunta  
16.8. 8.30 Omistajaohjaus- ja valvontajaosto  
19.8. 9.00 Perhe- ja vammaispalveluiden lautakunta  
19.8.    13.00 Perhe- ja vammaispalveluiden lautakunnan jaosto  
20.8. 17.00 Nuorisovaltuusto  
2.9. 9.00 Aluevaltuusto https://dreambroker.com/channel/7445iio1#/
4.9. 18.00 Aluehallitus  
9.9. 9.00 Perhe- ja vammaispalveluiden lautakunta  
9.9. 13.00 Perhe- ja vammaispalveluiden lautakunnan jaosto  
11.9. 9.00 Asiakaskokemusjaosto  
12.9. 13.00 Ikäihmisten ja hoivapalveluiden lautakunta  
12.9. 16.00 Ikäihmisten ja hoivapalveluiden lautakunnan jaosto  
12.9. 9.00    Yleisten palveluiden lautakunta  
12.9. 13.00 Yleisten palveluiden lautakunnan jaosto  
12.9. 15.00 Kokonaisturvallisuuslautakunta  
13.9. 8.30 Omistajaohjaus- ja valvontajaosto  
16.9. 9.00 Aluehallitus  
19.9. 9.00 Tulevaisuus- ja strategiajaosto  
23.9. 9.00 Aluehallitus  
30.9. 9.00 Perhe- ja vammaispalveluiden lautakunta  
30.9. 13.00 Perhe- ja vammaispalveluiden lautakunnan jaosto  
7.10. 10.00 Aluevaltuusto https://dreambroker.com/channel/7445iio1#/
9.10. 9.00 Asiakaskokemusjaosto  
9.10. 12.00 Yhteistoimintaelin  
9.10. 18.00 Aluehallitus  
10.10. 13.00 Ikäihmisten ja hoivapalveluiden lautakunta  
10.10. 16.00 Ikäihmisten ja hoivapalveluiden lautakunnan jaosto  
10.10. 9.00 Yleisten palveluiden lautakunta  
10.10. 13.00 Yleisten palveluiden lautakunnan jaosto  
10.10. 15.00 Kokonaisturvallisuuslautakunta  
11.10. 8.30 Omistajaohjaus- ja valvontajaosto  
17.10. 13.00 Ikäihmisten neuvosto  
22.10. 17.00 Nuorisovaltuusto  
24.10. 9.00 Tulevaisuus- ja strategiajaosto  
28.10. 9.00 Aluehallitus  
4.11. 9.00 Aluevaltuusto https://dreambroker.com/channel/7445iio1#/
6.11. 9.00 Asiakaskokemusjaosto  
8.11.    8.30 Omistajaohjaus- ja valvontajaosto  
11.11. 9.00 Perhe- ja vammaispalveluiden lautakunta  
11.11. 13.00 Perhe- ja vammaispalveluiden lautakunnan jaosto  
14.11. 13.00 Ikäihmisten ja hoivapalveluiden lautakunta  
14.11.    16.00 Ikäihmisten ja hoivapalveluiden lautakunnan jaosto  
14.11. 9.00    Yleisten palveluiden lautakunta  
14.11. 13.00 Yleisten palveluiden lautakunnan jaosto  
14.11. 15.00 Kokonaisturvallisuuslautakunta  
18.11. 9.00 Aluehallitus  
21.11. 9.00    Tulevaisuus- ja strategiajaosto  
28.11.    8.00 Tarkastuslautakunta  
2.12. 9.00 Aluehallitus  
3.12. 13.00 Ikäihmisten ikäneuvosto  
9.12. 9.00 Perhe- ja vammaispalveluiden lautakunta  
9.12. 13.00 Perhe- ja vammaispalveluiden lautakunnan jaosto  
11.12. 9.00 Asiakaskokemusjaosto  
11.12. 12.00 Yhteistoimintaelin  
12.12. 13.00 Ikäihmisten ja hoivapalveluiden lautakunta  
12.12. 16.00 Ikäihmisten ja hoivapalveluiden lautakunnan jaosto  
12.12. 9.00    Yleisten palveluiden lautakunta  
12.12. 13.00 Yleisten palveluiden lautakunnan jaosto  
12.12. 15.00 Kokonaisturvallisuuslautakunta  
13.12. 8.30 Omistajaohjaus- ja valvontajaosto  
16.12. 10.00    Aluevaltuusto https://dreambroker.com/channel/7445iio1#/
17.12. 17.00 Nuorisovaltuusto  
18.12. 18.00 Aluehallitus